EKSTRA GRUPPECHAT
EKSTRA GRUPPECHAT

Savner du også allerede gruppechatten?
Det gør jeg i hvert fald, men heldigvis så er vi så heldige, at der allerede er gruppechat igen på TIRSDAG fra kl. 17 til 20! Der er åben chat, så I bestemmer emnet. Det kan blive til en god snak om spændende tv-serier, gribende bøger og lækker musik. Det kan også være, mange af jer kender til det at være lidt presset i skolen, måske er der eksamener og prøver lige om hjørnet. Det kan være rart at snakke lidt med nogle andre, der også oplever det samme!
Det bliver varmere
Foråret er ved at være her, dagene er længere, vinden er mildere, og menneskerne gladere. Sommerferien er pludselig faktisk ikke så langt væk, og tiden flyver. Hvad skal I lave i jeres ferie? Måske I skal på rejser, måske I skal være hjemme. For nogle kan den lange sommerferie være fantastisk, fordi man får lov at slappe af, for andre føles den utrolig lang, fordi man er væk fra vennerne. Måske det er svært derhjemme, måske ferier i virkeligheden er en stor udfordring.
Plads til alle
Kom og snak om alt, hvad der fylder lidt eller meget. I gruppechatten er der plads til alle! Vi ses på tirsdag!
Kærlige hilsner
Rådgiver Sophie
Deltag i gruppechats på cyberhus.dk/gruppechat // Du er ikke alene
Kommentarer
jeg fået den bedste gave vi skal til malta på ferie med plejfamili og så kan jeg se min fars familie heldigvis min far i fængsle i danmark vil du med sophie hihi
Ih, hvor lyder det bare dejligt, Adrian! Det bliver da en fantastisk tur, sikke en god gave!
Kærlig hilsen
Rådgiver Sophie
Tilføj kommentar