Studietur 1., 2. og 3. dag. Dejligt at være hjemme igen.
Studietur 1., 2. og 3. dag. Dejligt at være hjemme igen.
Jeg må indrømme, at selvom jeg var meget irriteret over, at vi skulle på studietur, så var det nu alligevel rimelig hyggeligt, der var såmænd intet der.
Jeg var lidt uheldig den første dag, fordi jeg skulle nedad trapperne sammen med Julie og Michele, og så så jeg ikke, at der var et trappetrin mere, så jeg var ved at forstuve min fod, men jeg endte i stedet med at slå benet ned i gulvet og ryggen ind i trappen. Det gjorde nas! :S
Men jeg kunne da grine over mine egne klodsheder, men de to andre fik et chok.
Men man kan ikke just sige, at det var det eneste uheldige på den dag, altså mig og Mathias havde lidt en dum ting, vi kom til, og som vi så begge forsøger at glemme, men det er lidt svært, men vi var lige gode om det, kan man så sige.
Men ellers var det sgu udmærket, jeg havde min computer med, så jeg kunne jo ligesom sidde og være på nettet, når jeg havde tid. Og så havde jeg jo købt et spil i mandags, som jeg også har siddet og spillet lidt.
Vi har selvf også arbejdet på vores selvportræt scener. Klart klart.
I går om aftenen holdt vi lidt party på en måde. Jeg var en sej DJ. :P
Men vi havde det nu ret sjovt, vil jeg sige. Vi har jo som skrevet før arbejdet alle tre dage på vores selvportræt. I går fik vi alle nogle noter, hvor vi skulle prøve at øve(hvis man kunne nå det) eller bare gøre det så godt man kunne i dag. Og da vi jo havde holdt den der fest agtige tingting i går var vi alle jo smadret, så de fleste var trætte på scenen, og de havde ikke taget noterne til sig.
Jeg havde fx ikke engang øvet det efter, at jeg fik mine noter på, hvad der skulle gøres bedre eller tydeligere, jeg gjorde bare mit bedste. Jeg viste energi, og at jeg tog det seriøst, og det kunne de andre jo se. Det er jeg jo kun glad for. Tror kun vi var 4, der havde taget det til os og rent faktisk viste energi, og gjorde vores bedste.
Jeg brugte jo bare totalt væggen og bordet til at vise mit fysiskevæsen på scenen. Det var nu meget fedt.
Vi holdt også Maries fødselsdag lidt i dag, og så spillede vi fodbold. Det var nu dejligt nok.
Det eneste der ikke var dejligt var, at på vejen hjem fik jeg det bare sindssygt dårligt i bilen, jeg tror faktisk, at jeg blev køresyg, og så har jeg så ondt over det hele og er træt.
Men en ting er sikkert, jeg har bare glædet mig til at komme hjem i dag, det er så dejligt at være hjemme. Det er bare så, jeg næsten havde lyst til at falde på knæ og kysse gulvet og og væggene. Selv alle mine ting. Det er så dejligt at være hjemme igen. Og så fik jeg endda et enkeltværelse, så jeg kunne holde ud at være der.
Men nu vil jeg sgu holde en meget lang weekend. Bortset fra at jeg nok skal til tandlæge igen i morgen, de har ikke gjort det ordentligt. Og så skal jeg til psykolog, og så skal jeg besøge K-U-B-A. Jeg glæder mig til at se Jean-Louis. :D Og så skal jeg til frisør. Men ja, en dejlig lang slappe af weekend. :)
Tilføj kommentar