Tabt 2 kilo på 1 uge. :O

blogindlæg

Tabt 2 kilo på 1 uge. :O

Skrevet af
CamillaA
Oprettet 13 år 10 måneder siden
blogimage

Jeg er ret stolt af mig selv, selvom jeg ikke forstår det. Jeg har allerede tabt 2 kilo på 1 uge. :O Det går jo fremad, jeg skal nok nå ned på normal vægt. Men det er stadig utroligt. Men jeg skal bare blive ved med at kæmpe, kæmpe, kæmpe til sidst sidder den der jo. ;D

Jeg ved, at hvis jeg kunne for 4 år siden, så kan jeg også nu, og så skal jeg bare holde min vægt dernede ligeså snart, jeg er kommet så langt. Men jeg er vildt stolt af mig selv.

Men man kan sige, det der fik mig til at tabe mig for 4 år siden var faktisk, da jeg kiggede på Henrik Koefoeds kropsfigur, selvom han er jo en mand og har ikke bryster, som kvinder har. Men han er jo en slank mand, og jeg tænkte bare: "Kæft, hvor er jeg utilfreds med min krop." Så jeg begyndte at tabe mig og følte mig også meget mere frisk om morgenen. Og hvis jeg kunne dengang, så kan jeg jo også nu. 2 kilo har jeg nu tabt, og det er bedre end ingenting.

Vægten går selvf i stå på et tidspunkt, men lige pludselig begynder den jo igen, man taber sig jo stadig.

Men jeg ville bare gerne dele min glæde med jer. ;D

Men det mest utrolige er faktisk, at i fredags spiste jeg en vingummi fisk og 2 is. I går spiste jeg is. I dag har jeg spist is. Men alligevel fordi jeg motionere, spiser ikke for meget mad, osv. Så har jeg alligevel tabt mig. :O 

Tilføj kommentar

CAPTCHA
Dette spørgsmål bliver stillet for at tjekke om du er et menneske og for at forhindre automatiseret spam.
Udfyld feltet.

© Copyright 2022 - Center for Digital Pædagogik

En del af: EU's Safer Internet Program