Sequel

brevkassespørgsmål

Sequel

brevkassespørgsmål af
Anonym
18 år
Oprettet 10 år 11 måneder siden

Hej Hvad sker der med kroppen, hvis man tager 135 piller sequel? KH Emma.

Svar: 

Kære Emma.

Tak for dit spørgsmål.

Hvis man tager for mange seroquel kan man blive sløv og bevidstløs, og hjertet kan have svært ved at slå normalt. Det kan være livsfarligt at tage så mange piller, og hvis du har gjort det, skal du ringe til 112 med det samme.

Jeg synes, det kunne lyde som om, du går og spekulerer på en masse forskellige ting. Hvis det er rigtigt, eller hvis du har svært ved at overskue dit liv og din situation, synes jeg, du skal prøve at snakke om det med en, du kender rigtig godt. Du er også meget velkommen til at skrive ind til vores brevkasse "Når det gør ondt inderst inde" eller til chatten, hvis du helst vil være anonym. Begge steder sidder der voksne, der er vant til at tale med unge, der har det svært.

Jeg håber, mit svar kan hjælpe dig.

Mange kærlige tanker,

Christine

Rådgiver har svaret på dette spørgsmål

© Copyright 2017 - Center for Digital Pædagogik

En del af: EU's Insafe- & Daphne program